Skilvelių pertvaros defektas (SPD)

Mažas skilvelių pertvaros defektas – tai skylutė tarpskilvelinėje pertvaroje, tarp kairiojo ir dešiniojo širdies skilvelių, mažesnė už pusę aortos skersmens. Oksigenuotas (prisotintas deguonimi) kraujas, pratekėdamas pro skylutę iš kairiojo į dešinįjį skilvelį, kur susimašo su neoksigenuotu, padidina spaudimą į plaučius.

Vaikui augant šį skylutė paprastai sumažėja ir per keletą metų gali pati užsitraukti.  Vaikai, turintys mažą skylutę, nejaučia jokių simptomų, jų fizinės veiklos nereikia apriboti. Ši yda paprastai diagnozuojama auskultuojant širdį stetoskopu. Vaikui gali būti aliekami paprasti tyrimai: rentgeno nuotrauka, elektrokardiograma, ehcoskopija. Daugumai vaikų šių tyrimų rezultatai yra patenkinami.  Esant mažai skylutei, gydymas nereikalingas, tačiau, nepriklausomai nuo to, ar operuojama, ar ne, svarbu imtis priemonių prieš septinį endokarditą. 
Didelis skilvelių pertvaros defektas - skylutė tarpskilvelinėje pertvaroje, tarp kairiojo ir dešiniojo širdies skilvelių, didesnė už pusę aortos skersmens. Oksigenuotas kraujas, pratekėdamas pro skylutę iš kairiojo į dešinįjį skilvelį, kur susimašo su neoksigenuotu, žymiai padidina spaudimą į plaučius, todėl širdis dirba intensyviau nei turėtų.  Kūdikiai su dideliu SPD sunkiau kvėpuoja, valgo ir mažiau priauga svorio.  Pirmiausia didelis SPD gydomas vaistais, kurie padeda širdžiai prisitaikyti prie didesnio krūvio. Vaikui augant, kai kada didelis SPD sumažėja. Jei taip nėra, atliekama operacija, ir skylutė užlopoma. Jei yda yra didelė, greitai vystosi širdies nepakankamumas, ryški klinika, ji turi būti operuojama pirmaisiais gyvenimo metais. Galimas kateterinis ydos gydymas. Jei yda ilgai negydoma, yra atsiradusių ryškių negrįžtamų pakitimų plaučių kraujagyslėse, nebeoperuojama. Tada taikomas simptomus lengvinantis gydymas. Operacija atliekama naudojant dirbtinę kraujotaką, kuri perima kraujo cirkuliaciją, kuomet chirurgas atveria krūtinės ląstą ir užlopo skylutę. Ši operacija, kaip ir kitos, turi tam tikrą rizikos laipsnį, kurį įvertina gydytojas – kardiochirurgas.  Po operacijos vaiko būklė pagerėja, vaikas pradeda daugiau priaugti svorio.


Gydytoja - vaikų kardiologė Renata Šajevič, 2009

Bendradarbiaujant su UAB "Vertimų projektai"

Rekvizitai

Labdaros ir paramos fondas “Mažoji širdelė”
Banko sąskaitos Nr.: AB Swedbank,
LT15 7300 0101 2111 7963
Įmonės kodas: 302484122
Adresas: Krivių g. 48-16, LT-01209 Vilnius
El. paštas: info@mazojisirdele.lt

Bendradarbiaujame su

Paramos mažylio širdžiai fondas

Mes "Facebook'e"

fb

© 2016 Mažoji širdelė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: ITgidas.lt
Slapukai leidžia mums lengviau suteikti jums mūsų paslaugas. Naudodamiesi mūsų paslaugomis jūs leidžiate mums naudoti slapukus.