ŠIRDUKŲ VASAROS STOVYKLA VĖL PRIE JŪROS

Širdies draugai! Taip, dauguma vaikučių, susirinkusių rugpjūčio 12-14 dienomis stovykloje prie jūros, tokie ir yra. Juos visus vienija širdelių ydos - vienų sunkesnės, kitų lengvesnės, bet visi jie yra nepaprasti ir be galo mieli bei draugiški.

Ši stovykla, jau kelis metus iš eilės rengiama labdaros ir paramos fondo "Mažoji širdelė", yra laukiama ne tik mažųjų širdukų, bet ir jų tėvelių bei sesučių ir broliukų. Kasmet susirenka „senųjų“ širdukų būrys ir, kaip bebūtų gaila, prisijungia vis nauji nariai. Bet iš tikro, stovykloje niekas neliūdi ir naujus narius į savo būrį priima švelniai apkabindami ir dalindamiesi savo patirtimi bei sėkmės istorijomis.

Šiemet naujokų buvo net 12 šeimų. Bet ne tai svarbiausia - svarbu tik tai, jog visi buvo kaip viena šeima ir laiką leido fantastiškai smagiai.

Viskas prasidėjo ankstų šeštadienio rytą, kuomet visi draugiškai sugūžėjo žiūrėti delfinų šou. Vaikų, net pačių mažiausiųjų, akyse matėsi begalinis džiaugsmas ir susižavėjimas, stebint šiuos gražius didelius gyvūnus. Ačiū delfinariumo administracijai, leidusiai mažiesiems aplankyti delfinus nemokamai.

Sugrįžę į stovyklą, visi skubėjo įsikurti nameliuose, nes vėliau buvo susipažinimo valandėlė. Susipažinę visi susėdo prie bendro stalo. Viena iš fondo vadovių, Neringa Šimašiutė-Rezgevičienė, supažindino visus su fondo veikla, padėkojo aktyvioms mamoms, padėjusioms surengti stovyklą, išdalino rėmėjų (Mondelēz International ir Flintas) dovanas. Visi vaikučiai iš "širduko" Oskaro mamos gavo jūros simbolį – mažų gintarėlių apyrankes.

Iškart po pietų jau laukė pirmasis užsiėmimas. Šįkart buvo nudžiugintos "širdukų" mamos ir vyresnieji  stovyklos gyventojai. O tėčiams teko didžiausia pramoga - prižiūrėti pačius mažiausius :). Kol tėčiai užsiėminėjo su vaikučiais, mamos mokėsi POI šokio paslapčių, o vyresnieji piešė fraktalus. Mamoms užsiėmimą vedė nuostabi, charizmatiška mokytoja iš Kiurasao - Shaina, o vaikams piešimo paslaptis įminti padėjo širdukės Ūlos mama Rūta.

Vakarėjant visi draugiškai aplankė jūrą, pabendravo vieni su kitais, o sutemus stebėjo fantastišką Shainos pasirodymą su ugnimi.

Sekmadienio rytas prasidėjo trimito garsais. Visi vaikučiai buvo pakviesti į teatro valandėlę. Režisierė Karolina Etnerytė mokė vaikučius teatro paslapčių. Po pietų laukė Lino Švirino atvežti elektriniai instrumentai, prie kurių prisiliesti turėjo galimybę visi, o iš drąsiausiųjų buvo sudarytas tikras roko bendas, sukūręs stovyklos himną.

 

Visą antrąją stovyklos dieną vaikai, ir ne tik jie, galėjo mėgautis skrydžiu su parasparniu. Vieni skraidė be jokios baimės akyse, kiti šiek tiek nerimaudami, tačiau visą dieną parasparnis turėjo didžiulį pasisekimą. Ačiū Gediminui Sinkevičiui, jog jis su savo 3D įranga, mums visiems leido aukštai pakilti ir, ačiū už tai, jog nei vienam neteko skaudžiai kristi. 

O sutemus laukė tai, ko visi širdukai laukė, vos įžengę į stovyklą. Prisiklausę istorijų apie praėjusių metų lobio paieškas, ir šiais metais visi nekantriai to laukė. Šįkart nereikėjo minti jokių mįslių, spręsti sudėtingų ir suktų užduočių -  užteko tamsoje, pasiėmus žibintuvėlius, sekti šviečiančiu miško taku ir jo gale buvo surastas LOBIS! Lobis buvo pristatytas į stovyklą, išvyniotas ir ten surastos dar vieno rėmėjo skanios dovanėlės "Šerkšno" medus.

Suguldę pavargusius, bet laimingus vaikus, ištvermingiausieji tėveliai sugrįžo prie laužo pasidalinti rūpesčiais, pasidžiaugti vaikučių pasiekimais bei ištvermingumu, eilinį kartą nuostabiais žodžiais apiberti visus juos gydančius gydytojus.

Pirmadienį prieš paliekant stovyklą ir jūrą, širdukai buvo nemokamai pakviesti aplankyti "Dino" parką. Iš ten vaikai išėjo pilni įspūdžių ir plačiomis šypsenomis.

Pasibaigus stovyklai, visi atsisveikino su pažadais susitikti kitas metais, o iki to laiko palaikyti ryšį ir paminėti Širdies dieną bei kartu laukti Kalėdų senelio dovanų.

Organizatoriai džiaugiasi, jog stovykla pavyko ir jos pagrindinė mintis - dalintis šiluma, pasijausti kaip vienai didelei šeimai ir nesijausti vienišam, sužinojus širdį veriančia diagnozę, buvo išpildyta.

Daugiau nuotraukų rasite ČIA

Mama Vaida

Rekvizitai

Labdaros ir paramos fondas “Mažoji širdelė”
Banko sąskaitos Nr.: AB Swedbank,
LT15 7300 0101 2111 7963
Įmonės kodas: 302484122
Adresas: Krivių g. 48-16, LT-01209 Vilnius
El. paštas: info@mazojisirdele.lt

Bendradarbiaujame su

Paramos mažylio širdžiai fondas

Mes "Facebook'e"

fb

© 2016 Mažoji širdelė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: ITgidas.lt
Slapukai leidžia mums lengviau suteikti jums mūsų paslaugas. Naudodamiesi mūsų paslaugomis jūs leidžiate mums naudoti slapukus.